سقوط جرثقیل برج ساز این بار درشهرک شهید باقری تهران + عکس

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک دستگاه جرثقیل تاورکرین «برج ساز» در شهرک شهید باقری خبر داد و گفت: اپراتور این جرثقیل که یک جوان ۲۵ ساله افغانی بود به دلیل مصدومیت به بیمارستان منتقل شد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایرنا افزود: در ساعت ۱۲:۱۱ ظهر امروز حادثه سقوط جرثقیل تاورکرین در شهرک شهید باقری، بلوار خرم آباد به سامانه ۱۲۵ اعلام و مأموران سه ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
وی گفت: محل حادثه یک پروژه ساختمانی مسکونی بود که مرحله گودبرداری آن به پایان رسیده بود و کارگران مشغول اسکلت کاری این پروژه ساختمانی بودند.
ملکی افزود: این جرثقیل که در حال جا به جا کردن ستون های سنگین فلزی از داخل یک تریلر در پایین ساختمان بوده به یکباره از ستون اصلی نگهدارنده خود جدا شده و اپراتور این جرثقیل از فاصله ۱۰ متری به پایین پرتاب شد.

81930104-70462060

وی گفت: جرثقیل بر روی تریلر سقوط کرده بود و منجر به مسدود شدن مسیر شده بود که با تلاش آتش نشانان قطعات این جرثقیل از روی تریلر جدا و مسیر عبوری منتهی به محل حادثه بازگشایی شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: راننده جرثقیل توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد و آتش نشانان پس از ایمن سازی محل در ساعت ۱۳:۱۰ به این عملیات پایان می دهند.
در دو ماه اخیر دستکم سه مورد حادثه سقوط جرثقیل در نقاط مختلف پایتخت گزارش شده که در این حوادث یک کشته و دو زخمی برجای گذاشته اند.

نوشته سقوط جرثقیل برج ساز این بار درشهرک شهید باقری تهران + عکس اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

علم و فناوری

آپدیت نود 32