چمران: بیش از۶۰ درصد کارتن خواب ها درتهران شهرستانی هستند

رئیس شورای شهر تهران گفت: چهارهزارکارتن خواب معتاد از بوستان هرندی و سطح منطقه جمع آوری شدند، اما اگر سیکل موجود بسته نشود، بازهم شاهد بازگشت کارتن خواب‌ها خواهیم بود.

مهدی چمران در گفتگو با مهر، درباره ساماندهی بوستان شهید هرندی، افزود: با همکاری شهرداری تهران و دستگاه‌های ذیربط، بوستان هرندی به خوبی ساماندهی شد و طی چند مرحله حدود چهار هزار کارتن خواب از سطح منطقه و بوستان جمع آوری شدند و برای ترک و آموزش در اختیار مراکزی قرار گرفتند که معاونت فرهنگی شهرداری به این منظور آماده کرده است.رئیس شورای شهر تهران با توضیح حضور گسترده کارتن خواب ها در بوستان هرندی، گفت: بیش از ۶۰ درصد کارتن خواب ها شهرستانی هستند؛ آنها از شهرستان‌های مختلف برای کاربه تهران می آیند وچون پارک شهید هرندی نزدیک ترمینال است و آنها هم جایی برای اقامت ندارند، ساکن می‌شوند.

وی افزود: از سوی دیگر چون این جوانان مهاجر نمی‌توانند کاری پیدا کنند، با وجود معتادان ساکن در بوستان، معتاد می‌شوند و خودشان به کاروان آنها می پیوندند.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: با وجود ساماندهی بوستان هرندی، چون به اصطلاح، راه آب هنوز بسته نشده و سیکل مشکل دار نبود اشتغال در شهرستان ها همچنان باز است، به عقیده من بار دیگر شاهد حضور کارتن خواب ها در بوستان هرندی و سطح منطقه خواهیم بود.

وی افزود: البته در طرح معاونت اجتماعی شهرداری، پیش‌بینی‌های لازم برای بازگرداندن معتادان شهرستانی بعد از ترک و کارآفرینی شده است.

چمران اضافه کرد: کارتن خوابی و آسیب‌های آن باید به صورت دائمی جمع شود و این وظیفه برعهده دولت و حمایت ملی است. قطعا گام اول هم در این راه ایجاد اشتغال به ویژه در شهرهای کوچک است.رئیس شورای شهر تهران درباره وضع کارتن‌خوابی در شمال شهر به ویژه در «رود دره‌ها»، گفت: در شمال شهر وضع به گونه‌ای دیگر است. کارکرد معتادان بیشتر در سفره خانه‌ها و قهوه‌خانه‌های غیر مجاز است.

وی افزود: حضور معتادان و کارتن‌خوابی در شمال شهر به گستردگی مناطق جنوبی از نظر کثرت نیست، اما مسائل ضد اخلاقی کاملا باید قابل بررسی باشد و ناهنجاری‌های آنجا هشداری است برای شهرما که باید به این مسائل ورود شود.

چمران درباره دره دربند گفت: متاسفانه این دره شرایط خوبی ندارد؛ اخیرا بازدیدهایی از آنجا داشته‌ام که حتی رود اشغال شده است و باران تند می‌تواند با توجه به این متصرفات، باعث سیل شود.

وی اضافه کرد: مسائل اخلاقی و ساخت و سازها تا دهکده پس قلعه وجوددارد که باید طرح موضعی آنجا هرچه سریع تر آماده شود تا بتوانیم با همکاری سایر دستگاه‌ها برای ساماندهی‌آنجا برنامه ریزی کنیم.

نوشته چمران: بیش از۶۰ درصد کارتن خواب ها درتهران شهرستانی هستند اولین بار در خبرداغ پدیدار شد.

آپدیت نود 32