ابتلای کارگران چند کشتارگاه به کرونا/ ترس از موج دوم کرونا در اروپا

ابتلای کارگران چند کشتارگاه به کرونا/ ترس از موج دوم کرونا در اروپا

ابتلای حدود ١۵٠٠ کارگر کشتارگاه‌های متعدد در آلمان و اتریش، هراس موج دوم کرونا در اروپا را به شدت دامن زده است.
کرونا

کرونا

به گزارش جام نیوز، ظرف ٢٤ ساعت گذشته رسانه‌های آلمانی زبان خبر دادند که به دنبال ابتلای ١٤٠٠ کارگر کشتارگاه صنعتی در یکی از ایالت‌های این کشور، نتیجه تست کرونا روی کارگران چندین کشتارگاه صنعتی دیگر در سه منطقه اتریشی نزدیک به مرز آلمان نیز مثبت اعلام شده است.

 

موضوع ابتلای نزدیک به ١۵٠٠ کارگر کشتارگاه‌های صنعتی دو کشور همسایه آلمان و اتریش، عملکرد این مراکز را به محور بحث‌های همراه با اضطراب در بخش مهمی از اروپا تبدیل کرده است.

 

رسانه‌های دو کشور می‌نویسند که پس از اعلام نتیجه مثبت تست کرونا روی کارگران صنعت گوشت اتریش، مردم اروپا با این نگرانی دست به گریبان شده‌اند که موج دوم کرونا از طریق کشتارگاه‌ها، سراسر اروپا را به خطر بیاندازد.

 

روزنامه دیتسایت آلمان گزارش داده است که حیوانات، از جمله گاو به طور مرتب از هلند و دانمارک و چند کشور دیگر به آلمان فرستاده و پس از سلاخی به صورت شقه‌های گوشت برای بسته بندی به محل ارسال خود بازگردانده می‌شوند.

 

اواخر ماه ژوئن امسال، هنگامی که ابتلای ١٤٠٠کارگر در کشتارگاه‌های “تونیس” و  “ویزنهوف” در دو ایالت نوردراین وستفالن و نیدرزاکسن برملا شد، تصور نمی‌رفت که این مشکل در کشورهای دیگر اروپا نیز بروز کند زیرا کسی از نقل و انتقال حیوانات قبل و بعد از سلاخی میان کشورهای مختلف و آلمان خبر نداشت.

 

با این همه از نظر کارشناسان احتمال سرایت ویروس کرونا از طریق آلمان به کشورهای دیگر قوی‌تر است، زیرا علاوه بر نقل و انتقال پیش و پس از سلاخی حیوانات، آلمان ١۵ درصد مازاد مصرف  گوشت تولیدی خود را به کشورهای اروپائی صادر می‌کند.

 

این روزها وضعیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که مردم آلمان از ترس آلودگی گوشت از مصرف خود کاسته‌اند، در حالی که تا یکماه پیش مصرف و ذخیره گوشت در میان خانواده‌ها افزایش یافته بود.

asaran