اختصاص 3000 سهمیه بیمه کارگران ساختمانی آذربایجان ‌غربی

اختصاص 3000 سهمیه بیمه کارگران ساختمانی آذربایجان ‌غربی

مدیرکل تامین‌اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: امسال سه هزار سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در بین شهرهای مختلف این استان توزیع و به آنها اختصاص یافت.

مقصود مقدمی‌کیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار کرد: امسال سه هزار سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در بین شهرهای مختلف این استان توزیع و به آنها اختصاص یافت.

سهمیه بیمه کارگران ساختمانی

سهمیه بیمه کارگران ساختمانی

وی تصریح کرد: توزیع سهمیه‌های اختصاص یافته براساس جمعیت کارگری هر شهرستان انجام شده و تا پایان سال دو هزار سهمیه دیگر نیز به آذربایجان‌غربی اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل تامین‌اجتماعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: هم‌اکنون سه هزار و ۴۰۰ کارگر در آذربایجان‌غربی تحت‌پوشش بیمه کارگران ساختمانی هستند و از مزایای این نوع بیمه که مختص اقشار ضعیف جامعه است، استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: مشمولان بیمه کارگران ساختمانی علاوه بر دفترچه درمانی، از مزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگی نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به سواستفاده بعضی افراد شاغل در دیگر حوزه‌ها از بیمه کارگران ساختمانی گفت: این اشخاص به منظور پرداخت حق بیمه کمتر و بهره‌مندی از تسهیلات ویژه از بیمه کارگران ساختمانی استفاده می‌کردند که با اعمال نظارت‌های بیشتر برای بهره‌مندی فعالان واقعی این حوزه، پوشش بیمه‌ای آنها ساماندهی شد.

مدیرکل تامین‌اجتماعی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه الکترونیکی کردن خدمات و کاهش مراجعه‌های حضوری از جمله اهداف و برنامه‌های مهم تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی در سال جاری است، اظهار داشت: با هدف تسریع و سهولت در امر خدمت‌رسانی و همچنین جلب رضایت حداکثری مردم، سایت خدمات الکترونیک این سازمان راه‌اندازی شده و ۴۰ نوع خدمت به صورت غیرحضوری به متقاضیان عرضه می‌شود.

وی همچنین در خصوص عملیاتی کردن پرونده‌های الکترونیکی نیز گفت: یکی از گام‌های این سازمان، الکترونیکی‌کردن و حرکت به سمت فعالیت‌های IT است که گام‌های اولیه آن شامل ساماندهی، استفاده از سایت‌ها برای سوابق و الکترونیکی کردن پرونده بیمه‌شدگان است که هم‌اکنون در جنوب استان در حال اجرا است.

مقدمی‌کیا اضافه کرد: هم‌اکنون تعداد بیمه‌شدگان اصلی استان ۳۶۸ هزار نفر هستند که با احتساب خانواده‌هایشان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسند که این تعداد حدود ۳۷.۵ درصد جمعیت استان و ۵۶ درصد جمعیت شهری را شامل می‌شود.

وی اظهار کرد: در آذربایجان‌غربی حدود ۶۰ هزار نفر مستمری بگیر و حدود ۶ هزار و ۴۰۰ نفر بیمه شده تامین اجتماعی هستند که از مقرری بیکاری استفاده می‌کنند.

asaran